STYMULATORY TKANKOWE

Stymulatory tkankowe to substancje, które dają nam naturalny efekt odmładzania skóry bez zmiany rysów twarzy. Odmładzanie skóry za pomocą stymulatorów opiera się na stymulowaniu, a nie na wypełnianiu tkanek jak w przypadku kwasu hialuronowego. Po wykonaniu serii zabiegów z użyciem stymulatorów skóra staje się jędrniejsza i bardziej sprężysta, a zmarszczki ulegają wypłaceniu. Zatem, jeżeli zależy nam aby efekt zabiegu utrzymywał się dłużej i był bardziej naturalny wówczas możemy skorzystać ze stymulatorów tkankowych.

Zabiegi z wykorzystaniem biostymulatorów tkankowych mają za zadanie wywołać biostymulację skóry, poprzez działanie czynnika stymulującego na tkanki. Stymulatory tkankowe pobudzają komórki do odbudowy tkanki i struktury skóry poprzez zwiększoną syntezę kolagenu i elastyny, tym samym wywierają na skórę działanie odmładzające, zagęszczające i ujędrniające. Zabiegi w obrębie twarzy z zastosowaniem tych substancji aktywnych przeciwdziałają procesowi starzenia się skóry.

Dlaczego stymulatory tkankowe to hit i przyszłość medycyny estetycznej?


• mają silniejsze działanie niż standardowe koktajle do mezoterapii igłowej

• wymuszają na naszej skórze nasilenie procesów regeneracyjnych

• poprawa wyglądu skóry twarzy poprzez stymulowanie produkcji kolagenu, elastyny i innych składników skóry

Potencjalne efekty zabiegu:

  • Stymulatory nie wypełniają, ale aktywują skórę do naturalnej odbudowy i regeneracji, zagęszczając ją
  • redukcja blizn i przebarwień
  • poprawa elastyczności, zwiększenie jędrności
  • redukcja obrzęków i opuchlizny

Warto zaznaczyć, że efekty stymulatorów tkankowych mogą różnić się w zależności od indywidualnych cech skóry, wieku pacjenta, rodzaju procedury i umiejętności wykonującego zabieg specjalisty. Przed rozpoczęciem takiej procedury zawsze zaleca się konsultację z zabiegowcem, aby omówić indywidualne cele i oczekiwania oraz wybrać odpowiednią metodę stymulacji tkankowej dla danego przypadku.

Efekt jest widoczny zaraz po wstaniu z fotela zabiegowego, natomiast na pełen efekt trzeba poczekać około 14-30 dni.